ممبر تلگرام

ممبر تلگرام

آشنایی با انواع ممبر تلگرام

ممبر تلگرام

 

در این مقاله با ممبر تلگرام و انواع آن در ادگستر آشنا خواهید شد

ممبر تلگرام چیست ؟

تلگرام در حال حاضر اولین پیام رسان پرکاربرد و محبوب در ایران است که با قابلیت ها و امکانات بسیار زیاد خود توانسته رضایت ایرانیان را بدست آورد.

ازجمله این قابلیت ها امکان ساخت کانال تلگرام است . کانال به معنی یک رسانه یک طرفه است که در آن ایجاد کننده کانال یا مدیر یا مدیران کانال که توسط ایجاد کننده انتخاب و منصوب میشوند میتوانند اطلاعات و مطالب را داخل آن قرار دهند تا در معرض دید اعضای کانال قرار گیرد.  در کانال تگرام اعضا نمیتوانند مطلبی درج کنند و فقط بیننده کانال هستند اما میتوانند عملیاتی را روی مطالب (پست های) کانال اعمال کنند.

بعنوان مثال میتوانند پست های کانال را به شخص یا کانال یا گروه دیگری در تلگرام انتقال (فوروارد) کنند.

بواسطه امکانات خوب و راحتی استفاده کنندگان و همچنین امنیت بسیار بالا و سرعت بی نظری تلگرام ، افراد به مرور و از زمانی به بعد با شدت زیادی جذب این شبکه اجتماعی شدند که هر کدام یا جذب گروه یا کانالی در تلگرام شدند یا ایجاد کننده و مدیر شده و به انتشار مطالب خود میپردازند.

ممبر تلگرام درواقع اعضای کانال و گروه های تلگرامی هستند که از مطالب آنها استفاده میکنند.

انواع ممبر تلگرام :

ممبر های تلگرام به سه نوع کلی ممبر گروه ، ممبر کانال و ممبر ربات تلگرام دسته بندی میشوند.

که از لحاظ تجاری و کسب و کار ممبر های گروه و کانال از اهمیت ویژه و بالاتری برخوردارند. چرا که اغلب کسب و کارها دارای کانال و گروه هستند و از این طریق به معرفی محصولات و خدمات و فروش آنها مشغولند.

از دیدگاه کاربردی ممبر های تلگرام به سه نوع :

1- ممبر اختیاری  2- ممبر اجباری  3- ممبر فیک تقسیم میشوند که به توضیح هرکدام میپردازیم :

1- ممبر اختیاری :

ممبر اختیاری اعضایی هستند که همگی واقعی هستند و به واسطه تبلیغ به روش های مختلف جذب میشوند . روش های مرسوم ممبر تلگرام به روش اختیاری شامل تبلیغ در کانال های مختلف ، تبلیغ در پیج های اینستاگرام ، ارسال پوش نوتیفیکیشن (اعلانات موبایل) به افرادی که اپ های موبایل را نصب کرده اند ، و همچینین میتواند ارسال اس ام اس تبلیغاتی باشد.

از هر روشی میتوان برای عضو گیری به روش اختیاری استفاده کرد به شرط اینکه ارسال تبلیغ و یا نمایش تبلیغ کانال یا گروه به مخاطبین و افراد باشد و آنها در انتخاب و عضویت در کانال یا گروه تلگرامی آزاد و مختار باشند.

این روش هزینه بالایی دارد و مناسب کانال های تجاری است.

2- ممبر اجباری :

ممبر اجباری اعضایی هستند که همگی واقعی هستند اما بی خبر و بدون داشتن اختیار عضو کانال یا گروه تلگرام میشوند که با اختصار ممبر اجباری نام دارند. این نوع ممبر ها از افرادی هستند که اپلیکشن های موبایل را نصب کرده اند. در این روش اعضای کانال متوجه عضویت خود نمیشوند تا زمانی که مدیر یا صاحب کانال در کانال پست بگذارد، به محض اینکه پست گذاشته شد یک نوتیفیکیشن به اعضا ارسال میشود و ممکن است اعضای جدید متوجه پست جدید شده و به کانالی که بصورت اجباری عضو شده اند سر بزنند.

این روش هزینه به مراتب کمتری نسبت به ممبر تلگرام به روش اختیاری دارد و بسیار مرسوم است.

2- ممبر فیک :

ممبر فیک در واقع غیر واقعی است و فقط یک شماره مجازی است که هیچ انسانی پشت آن قرار ندارد!

این نوع ممبر فقط به عدد تعداد اعضای کانال می افزاید و هیچ خاصیت و بازخوردی از طرف این اعضا دیده نمیشود.

در آینده بیشتر در این باره توضیح داده خواهد شد.

با سپاس

این اعلان را به اشتراک گذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *